Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Tną las pod Via Baltica

Główne zdjęcie
Wycinka lasu pod Via Baltica w okolicy Stawisk

W środę wbito łopatę pod budowę pierwszego odcinka Via Baltica do Łomży od południa, a od kilku dni trwają wycinki drzew pod budowę Via Baltica do Łomży z północy. Póki co GDDKiA nie ma jeszcze formalnego pozwolenia na budowę odcinka drogi ekspresowej S-61 od Kisielnicy do Stawisk, ale wycinka drzew może być prowadzona na zlecenie Lasów Państwowych – podaje Rafała Malinowski, rzecznik białostockiego oddziału GDDKiA.

Drzewa wycinane są w okolicy Stawisk. To na tzw. zadaniu nr 5 łomżyńskiej Via Baltica obejmującym odcinek o długości ok. 16,5 km od węzła „Kolno” w Kisielnicy do zbudowanej kilka lat temu obwodnicy Stawisk. Ten fragment ekspresówki zbudować ma firma Strabag. Umowę podpisywano jako pierwszą na łomżyńskie części drogi S-61w październiku 2017 roku. Wartość kontraktu opiewa na 288,3 mln zł. Wniosek w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim o wydanie decyzji ZRID na ten odcinek drogi złożono w sierpniu ubiegłego roku. Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski mówił ostatni, że decyzja będzie podpisana we wrześniu. 
Od kilku miesięcy Strabag gromadzi już materiały i sprzęt niezbędny do realizacji inwestycji. W okolicy Karwowa przed Stawiskami ustawiono betoniarnię i zgromadzono tu wielką hałdę kruszywa pod budowę Via Baltica. 

Jutro wojewoda podlaski ma podpisać decyzję ZRID na budowę Via Baltica od Stawisk do Szczuczyna. Zlecenia na zaprojektowanie i zbudowanie tego odcinka S-61  o długości 18 km, otrzymała firma Budimex. Te prace wyceniono na 342 mln zł.  

Foto: Wycinka lasu pod Via Baltica w okolicy Stawisk
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę