Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 22 czerwca 2024 napisz DONOS@

Budują Via Balticę

Ponad 1,2 mld zł wydała w 2020 roku GDDKiA na budowę trasy szybkiego ruchu Via Baltica w okolicach Łomży. GDDKiA na koniec roku podsumowała swoje główne inwestycje drogowe w regionie.

W 2020 roku realizacji znalazła się cała droga ekspresowa S61. W połowie maja oddana została do użytku II jezdnia obwodnicy Szczuczyna, dzięki czemu wydłużona została Via Baltica o kolejne 8 kilometrów dwujezdniowej drogi ekspresowej S61. W połączeniu z oddaną w 2019 roku obwodnicą Suwałk oraz w 2014 roku fragmentem obwodnicy Augustowa, daje to około 33,5 km S61 w użytkowaniu – chwali się GDDKiA.

W pozostałej części drogi ekspresowej S61 trwają prace budowlane. Tylko w bieżącym roku łączne wydatki na tę trasę przekroczyły 1,2 miliarda złotych, informuje GDDKiA. Na terenie województwa podlaskiego i części mazowieckiego, w budowie jest jeszcze ponad 82,8 kilometra S61 (odcinki: Śniadowo - Łomża Południe, Łomża Południe - Łomża Zachód, węzeł Kolno -Stawiski i Stawiski – Szczuczyn oraz Suwałki - Budzisko).

Kolejny plac budowy na S61 to odcinek Łomża Zach. - węzeł Kolno o dł. 12,9 km, został w grudniu przekazany wykonawcy. Z kolei fragment Podborze - Śniadowo (o dł. 19,5 km) jest w trakcie uzyskiwania decyzji o realizacji inwestycji drogowej (ZRID).

Tempo prac sprawia, że w II połowie przyszłego roku powinny być gotowe – zgodnie z planem – trzy części S61 o łącznej długości ponad 51 km (Śniadowo - Łomża Południe, węzeł Kolno - Stawiski i Stawiski – Szczuczyn) - zapewnia GDDKiA. Niestety, nie od razu pojedziemy odcinkiem w kierunku Warszawy: Śniadowo – Łomża Południe, ponieważ węzeł Łomża Południe jest w zadaniu 3, a ukończenie tych prac planowane jest na koniec 2021 roku. Natomiast jest szansa pojechać Via Balticą w 2021 roku do Stawisk i Szczuczyna.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę