Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Ruchoma szopka w Łomży.

Setki mieszkańców regionu odwiedzają ruchomą szopkę w łomżyńskim kościele Ojców Kapucynów. Prezentowana tu scena Narodzenia Pańskiego od ponad pół wieku cieszy się nieustannym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych. Łomżyńska szopka ruchoma, zbudowana ponad 50 lat temu przez Bronisława Świerszcza, osadzona jest w lokalnych realiach. Jest wprawdzie i Nazaret, i Watykan, gdzie ze słynnego okna swego pałacu wiernych pozdrawia papież Benedykt XVI, ale są też podłomżyńskie klimaty, np. nadnarwiańska skarpa, z której na sankach zjeżdżają najmłodsi mieszkańcy Łomży.

W defilującym przed żłóbkiem Jezusa korowodzie Świętą Rodzinę pozdrawia między innymi biskup Stanisław Stefanek i poprzedni gwardian łomżyńskiego klasztoru ojciec Waldemar Grubka. Obecny gwardian ojciec Grzegorz Sucheński zdecydował, że w ustalonym przed trzema laty składzie kolędników nie będzie żadnych zmian. Właśnie trzy lata temu gruntowną restaurację szopki przeprowadziła pracownia plastyczna Teatru Lalki i Aktora. Od wigilijnej północy szopkę odwiedziło już kilka tysięcy osób z całego regionu. Można ją oglądać po każdej mszy świętej, także w dni powszednie do 2 lutego.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę