Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Bezpieczne lampki

Bez obaw możemy kupować i używać oferowane w sklepach lampki choinkowe i girlandy świetlne wynika z danych Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Białymstoku. Przeprowadzone w sklepach m.in. Łomży kontrole wykazały, że w tym roku lampki są bezpieczne.

Z przebadanych 56 partii lampek choinkowych zakwestionowano 1 partię i to ze względu na brak ostrzeżeń informujących o skutkach używania lampek niezgodnie z przeznaczeniem. Dla porównania w analogicznym okresie ubiegłego roku kontrolę przeprowadzone przez pracowników WIIH stwierdziły nieprawidłowości w 5 placówkach handlowych. Badaniu poddano wówczas 30 partii girland, nieprawidłowości stwierdzono w odniesieniu do 11 partii wyrobów co stanowiło 37% objętych kontrolą. Produkty niezgodne z zasadniczymi wymaganiami stwierdzono wówczas w 3 placówkach.

W tym roku kontrole przeprowadzono w 8 sklepach na terenie Białegostoku, Łomży i Suwałk i wyniki są na razie zadowalające. Z przebadanych ponad 50 partii lampek inspektorzy mieli zastrzeżenia tylko w jednym przypadku. Na opakowaniu lampek choinkowych zabrakło ostrzeżeń informujących o skutkach używania lampek niezgodnie z przeznaczeniem. Jak podkreślają przedstawiciele inspekcji handlowej kontrole lampek będą prowadzone jeszcze przez cały tydzień bo ze względu na to, że to produkt sezonowy przeprowadzenie tych kontroli jest możliwe jedynie w okresie przedświątecznym.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę