Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Autor wystawy antyaborcyjnej uniewinniony

Sąd Okręgowy w Białymstoku uniewinnił Łukasza Wróbla, autora kontrowersyjnej wystawy antyaborcyjnej pt. "Wybierz życie". Wyrok jest prawomocny. Wystawa "Wybierz życie" to seria drastycznych, kolorowych fotogramów prezentujących ludzkie płody po aktach aborcji, zestawione ze zdjęciami ofiar ataków terrorystycznych, wojen czy czystek etnicznych. Wystawa była prezentowana także w Łomży.

Sąd Okręgowy w Białymstoku rozpatrywał apelację od wyroku białostockiego sądu grodzkiego,  który uznał autora wystawy za winnego umieszczenia w miejscu publicznym nieprzyzwoitych treści. Sąd co prawda odstąpił od wymierzenia kary, ale autor domagał się uniewinnienia lub zwrotu sprawy do ponownego rozpoznania sądowi pierwszej instancji.
W czwartek Sąd Okręgowy w Białymstoku uznał, że Łukasz Wróbel prezentując zdjęcia nie popełnił przestępstwa. Wyrok jest prawomocny.

    zobacz: „Wybierz życie” w Łomży (fotogaleria)

 

 

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę