Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 22 czerwca 2024 napisz DONOS@

czwartek 7.12.2006

Gazeta Współczesna - Komisje rozdane Gazeta Współczesna - Burmistrz czeka na wypłatę

Gazeta Współczesna - Komisje rozdane
Łomża. Radni Łomży przyjęli ślubowanie prezydenta Jerzego Brzezińskiego i wyłonili komisje. O dziwo, bez awantur i większych złośliwości.
Niespełna dwie godziny zajęło wczoraj nowo wybranej Radzie Miejskiej Łomży ustalenie liczby i składu komisji. Przez cztery lata będą miały one decydujący wpływ na to, w jakim tempie i kierunku będzie rozwijało się miasto nad Narwią.
Już kilka dni wcześniej na forum portalu 4lomza.pl pojawiły się kandydatury, które zostały przegłosowane przez 23 radnych w imponująco zgodnym stylu: wszyscy przewodniczący i wiceprzewodniczący komisji uzyskali 20 lub 21 głosów poparcia przy jednym, dwóch lub trzech wstrzymujących się. Nie było głosów przeciw zgłoszonym kandydaturom.
W efekcie poniżej wymienionymi komisjami będą kierować (pierwsze nazwisko przewodniczącego, drugie - zastępcy): komisja rewizyjna (Jan Kleczyński, PiS; Maciej Borysewicz, PO); finansów i skarbu miasta (Piotr Grabani, Solidarna Łomża; Tadeusz Zaremba, PO); rozwoju, przedsiębiorczości i zagospodarowania przestrzennego (Paweł Borkowski, PiS; Józef Kosiorek, Solidarna Łomża); gospodarki komunalnej (JanuszNowakowski, Solidarna Łomża; Mariusz Chrzanowski, PiS); edukacji, kultury i sportu (Agata Gołaszewska, PO; Bogumiła Olbryś, PiS); rodziny, opieki społecznej i zdrowia (Alicja Bandzul, PiS; Wanda Mężyńska, PiS); bezpieczeństwa i porządku publicznego (Edyta Śledziewska, LPR; Jarosław Kozłowski, PiS).
więcej: Gazeta Współczesna - Komisje rozdane

Gazeta Współczesna - Burmistrz czeka na wypłatę
Zambrów. Burmistrz nie może zarabiać prawie 9 tysięcy, gdy ludzie w Zambrowie mają 700-800 zł i muszą z tego utrzymać rodzinę - uważa Stanisław Olszewski, radny, protetyk prowadzący własny gabinet.
To na wniosek Stanisława Olszewskiego radni Zambrowa wstrzymali się z ustaleniem wynagrodzenia zaprzysiężonego we wtorek burmistrza Kazimierza Dąbrowskiego. - Musimy się przyjrzeć jak pracuje i co zrobił dla miasta. Moim zdaniem zero.
Burmistrz Kazimierz Dąbrowski nie przejmuje się, że został w ten sposób wolontariuszem.
- Robię swoje - ucina.
Opinia za obniżką
Większość w Radzie Miejskiej Zambrowa ma koalicja PiS, LPR, PSL i PO, która "zblokowała się“ przeciw ugrupowaniu burmistrza Razem. Koalicyjny radny Stanisław Olszewski zapewnia jednak, że nie chce skrzywdzić burmistrza, ani "pokazywać komuś jego miejsce w szeregu“.
- Rozmawiam z dziesiątkami osób i opinia społeczna jednoznacznie wskazuje, że pensja burmistrza jest za wysoka - podkreśla radny. - Zaproponowano najwyższe stawki.
- Ta opinia wynika z niewiedzy albo złej woli - ripostuje Zbigniew Korzeniowski, przewodniczący Rady Miejskiej, który zaproponował, aby wynagrodzenie burmistrza wyniosło 8880 zł brutto. Według rozporządzenia pensja burmistrza może wynosić od 7 tys. zł do 10,6 tys. zł. 
więcej: Gazeta Współczesna - Burmistrz czeka na wypłatę

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę