Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Rekordowy mandat

Zaledwie 35 głosów otrzymał w wyborach Zbigniew Szewczyk, który zostanie radnym Łomży. Zastąpi Marcina Sroczyńskiego (obaj Chrześcijański Ruch Samorządowy), który zrezygnował z mandatu radnego, bo ponownie został wiceprezydentem Łomży. Przyszły radny Szewczyk ze swym wynikiem wyborczym pobije dotychczasowy rekord, który w poprzednich wyborach uzyskał Paweł Augustyniak. Przed czterema laty wszedł do Rady Miasta zdobywając zaledwie 36 głosów.


Zgodnie z samorządową ordynacją wyborczą, w przypadku rezygnacji radnego wybranego w wyborach, mandat po nim obejmuje osoba z tej samej listy wyborczej, która miała kolejny najwyższy wynik. Sroczyński, który był na pierwszym miejscu na liście ChRS uzyskał w wyborach dziesięciokrotnie więcej głosów niż Szewczyk, który zajmował miejsce piąte.

Jeszcze jedna ciekawostką w tej „wymianie” radnych jest fakt, że Zbigniew Szewczyk jest szwagrem Marcina Sroczyńskiego.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę