Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Uwaga wichury

Pozrywane linie energetyczne, połamane drzewa tarasujące przejazd - to efekt wichury, która przechodzi nad północnowschodnią Polską. Ranna została ciężarna kobieta. Na jej samochód spadło złamane przez wiatr drzewo. Do zdarzenia doszło na drodze Łomża - Zambrów. Kobieta przechodzi teraz badania w zambrowskim szpitalu.

Złamany przez wiatr konar spadł też na zaparkowany pod drzewem samochód w Hajnówce. Nikomu nic się nie stało. Strażacy wzywani byli już kilkanaście razy do uprzątania z dróg powalonych drzew i połamanych konarów. Tak było m.in. na drodze Kolno - Mały Płock w okolicach Hajnówki, Łomży i Wysokiego mazowieckiego. Energetycy odbierają coraz więcej sygnałów o pozrywanych liniach średniego napięcia. Na razie jednak trudno określić ile gospodarstw domowych jest bez prądu. Najgorsza sytuacja jest na północy regionu i w okolicach Łomży. W podlaskiem wieje porywisty wiatr. Synoptycy ostrzegają, że jego prędkość może dochodzić do 90 km/h. Radzimy nie ustawiać samochodów pod dużymi drzewami, a także pozamykać szczelnie okna.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę