Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Mleczne cysterny pod kontrolą

Blisko 90 cystern przewożących mleko skontrolowali w nocy z czwartku na piątek policjanci. Akcję przeprowadzono na wszystkich głównych drogach województwa podlaskiego. Policjanci szukali pijanych kierowców i sprawdzali stan techniczny ciężarówek. W efekcie całonocnej kontroli zatrzymano 11 dowodów rejestracyjnych i jednego pijanego kierowcę.

Jak argumentują policjanci akcję kontroli cystern przewożących mleko przeprowadzono po serii zdarzeń drogowych z ich udziałem do jakich doszło ostatni na drogach województwa podlaskiego.
Wyniki kontroli jeżą włos na głowie. Około godziny 3:30 w Siemiatyczach policjanci w trakcie kontroli stanu technicznego renault stwierdzili niesprawny układ hamulcowy. Ciężarówka nie została dopuszczona do dalszej jazdy.
Okazało się, że funkcjonariusze mieli zastrzeżenia do stanu technicznego niemal do co ósmej skontrolowanej cysterny, ale były także zastrzeżenia w stosunku do ich kierowców. Jeden z kierowców cysterny zatrzymany do kontroli w Zambrowie w terenie zabudowanym jechał z prędkością 80 km/h, a w Sejnach podczas badania alkomatem kierowcy ciężarowego mercedesa okazało się, że 43-latek ma blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany.
 
Policjanci zapowiadają, że podobne kontrole będą kontynuowane w najbliższym czasie.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę