Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Groby z III wieku naszej ery badają archeolodzy w Drozdowie

Wzgórza w Drozdowie koło Łomży kryją wiele niespodzianek -mówią archeolodzy. Prace badawcze trwają teraz w okolicy cmentarza parafialnego. Ale jak twierdzi prowadzący wykopaliska archeolog Mieczysław Bienia, w Drozdowie jest jeszcze wiele do odkrycia. Jest wiele cmentarzy, wiele szczątków, wiele z początków słowiaństwa na tych terenach.

To już ostatnie dni pracy na tych stanowiskach w tym sezonie. Podczas tegorocznych wykopalisk archeologom udało się znaleźć wiele szczątków ludzi i osadnictwa z III wieku naszej ery. Badali m.in grób ciałopalny z czasów kultury przeworskiej. Na innym stanowisku, tym razem w Łomży, archeolodzy badają, w którym ma powstać rekonstrukcja grodu średniowiecznego. Do tej pory w tym miejscu znaleźli tylko kilka niewielkich śladów osadnictwa. A to oznacza, że budowa grodu będzie mogła ruszyć bez przeszkód już w przyszłym roku.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę