Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Dwa miesiące w więzieniu za jazdę po pijanemu.

Miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i spowodował kolizję - najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. Taką decyzję na wniosek prokuratury wydał dzisiaj łomżyński sąd. 47 letni Litwin, Sigutis G, został zatrzymany w Łomży we wtorek wieczorem po tym kiedy spowodował kolizję. Kierowca był tak pijany, że policjanci nie mogli go przesłuchać. Było to możliwe dopiero następnego dnia.

Sprawa od razu trafiła do Prokuratury Rejonowej w Łomży - mówi prokurator Tomasz Wilk. Kierowca dostał zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości i sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Ze względu na niebezpieczeństwo jakie stwarzał prokuratura wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego kierowcy. Jak powiedział Radiu Białystok Tomasz Wilk zdecydowało o tym min to, że kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu i spowodował kolizję. Przede wszystkim jednak fakt, że kierowca miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na terenie Polski przez 3 lata. Jest to kara wymierzona przez sąd w Hrubieszowie za jazdę po pijanemu. Łomżyński sąd przychylił się do wniosku prokuratora i 47letni Litwin najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie. Do prokuratury wpłynęła także sprawa kierowcy z Łomży, który w momencie zatrzymania przez policję miał 2,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Prokuratura po postawieniu zarzutów kierowcy ujawni jego dane osobowe.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę