Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość za: Radio Białystok

Pierwsze efekty prokuratorskiej walki z pijanymi małolatami

Każdy przypadek zatrzymania nietrzeźwego niepełnoletniego w podlaskim trafia teraz do prokuratury. Nastolatkowie zatrzymani pod wpływem alkoholu lub środków odurzających podlegają od trzech miesięcy postępowaniu karnemu. Specjalne zalecenia w tej sprawie wydał pod koniec czerwca prokurator apelacyjny w Białymstoku. Celem postępowania jest przede wszystkim ustalenie, kto ułatwił sprzedaż lub sprzedał alkohol nieletniemu.

Prokurator Sławomir Luks twierdzi, że są już widoczne efekty tych zaleceń. W lipcu i sierpniu w okręgu białostockim zarejestrowano 160 takich postępowań karnych, podczas, gdy w całym pierwszym półroczu było to zaledwie 6 przypadków.
Prokuratura apeluje do rodziców o kontrolowanie sposobu spędzania wolnego czasu przez dzieci. Prokuratorzy chcą zorganizować spotkania w szkołach w celu uświadomienia młodzieży ryzyka spożywania alkoholu.
cz
śr, 04 października 2006 23:19
Data ostatniej edycji: cz, 05 października 2006 10:19:47

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę