Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sanepid wprowadza dyżury grzyboznawców

Ciepła jesień spowodowała, że w podlaskich lasach mamy prawdziwy wysyp grzybów. Nie wszyscy poszukiwacze borowików, podgrzybków czy koźlaków dobrze znają bardzo liczne gatunki jadalne. Nawet doświadczonym grzybiarzom zdarza się pomylić jadalny okaz z jego trującym odpowiednikiem. Dlatego, by zmniejszyć ryzyko zatruć grzybami Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Białymstoku wprowadza dyżury grzyboznawców. Specjaliści służyć będą radą wszystkim grzybiarzom amatorom.

Nie będą jednak wystawiać stosownych certyfikatów, bo Stacja Sanepidu nie prowadzi takiej działalności. Przypomnijmy, że certyfikaty mogą wystawiać klasyfikatorzy grzybów lub grzyboznawcy zatrudnieni na targowiskach czy w skupach grzybów. Konsultacje dla grzybiarzy prowadzone będą w czterech punktach naszego regionu.


W Sanepidzie w Białymstoku przy ul. Legionowej (od poniedziałku do piątku w godz. 10-14), w Suwałkach w siedzibie Stacji Sanitarno Epidemiologicznej przy ul. Utrata (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15), w łomżyńskim Sanepidzie przy ul. Ks. Janusza (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15), i w Sanepidzie w Augustowie przy ul. Brzostowskiego (w poniedziałki, środy i piątki w godz. 14-15).

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę