Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

czwartek 28.09.2006

Gazeta Wyborcza - Konsultacje pod stołem Kurier Poranny - Koniec bezdomności Gazeta Współczesna - To polityka dobija szpital! Gazeta Współczesna - Na oku

Gazeta Wyborcza - Konsultacje pod stołem
Nie dostaliśmy żadnej informacji o konsultacjach społecznych w sprawie przebiegu Via Baltiki - alarmuje prezydent Łomży
Od połowy ubiegłego tygodnia w poszczególnych miejscowościach województw mazowieckiego i podlaskiego, położonych wzdłuż linii łączącej Warszawę z przejściem granicznym w Budzisku, odbywają się spotkania informacyjne. Dotyczą przebiegu mitycznej już Via Baltiki - drogi mającej połączyć centrum Polski z krajami bałtyckimi. Organizuje je firma doradcza Scott Wilson.
Na zlecenie drogowców przygotowuje strategię rozwoju tej trasy. Jednym z jej elementów są konsultacje społeczne, czyli opinie mieszkańców i samorządów miast leżących wzdłuż różnych wariantów drogi. Problem w tym, że przynajmniej w kilku przypadkach prawie nikt o nich nie wiedział. Taka sytuacja była m.in. w Ostrołęce i Łomży. Efekt - symboliczna liczba zainteresowanych.
- O konsultacjach dowiedzieliśmy się przez przypadek. I to w dniu, w którym je organizowano. Informacja pojawiła się na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ale bez dokładnego miejsca i godziny. Magistratu nikt nie zawiadamiał - nie kryje irytacji Jerzy Brzeziński, prezydent Łomży.
Również na skierowanym do podlaskich organizacji pozarządowych portalu www.podlaskie.ngo.pl zaproszenie na spotkania w Łomży i Ostrołęce pojawiło się dopiero 21 września - czyli w dniu, w którym je organizowano.
więcej: Gazeta Wyborcza - Konsultacje pod stołem

Kurier Poranny - Koniec bezdomności
Kończy się tułaczka ŁKS Browar Łomża. Beniaminek II ligi w końcu znalazł stadion, na którym będzie mógł rozgrywać mecze w roli gospodarza. Ełkaesiaków zgodziły się przyjąć władze Grajewa.
Pertraktacje trwały od dłuższego czasu. Zastrzeżenia miała miejscowa policja, która obawiała się burd pomiędzy kibicami ŁKS i Warmii. Decydujący głos należał jednak do burmistrza Grajewa Krzysztofa Waszkiewicza. Wczoraj przychylił się on do wniosku łomżyńskiego klubu.
– Decyzję na piśmie otrzymamy w piątek, jednak już teraz mogę powiedzieć, że wszystko jest załatwione – cieszy się Stanisław Kaseja, prezes ŁKS.
Obiekt odwiedził już kwalifikator z PZPN, który nie dopatrzył się większych uchybień.
– Zostały drobne sprawy do załatwienia. Wszystko powinniśmy załatwić w ciągu kilku dni. Musimy dostosować szatnie i wygospodarować miejsce na konferencję prasową – informuje Kaseja.
więcej: Kurier Poranny - Koniec bezdomności

Gazeta Współczesna - To polityka dobija szpital!
Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej, że dług szpitala w Kolnie może zagrozić budżetowi powiatu, poruszyła środowisko medyczne. – Robimy wszystko, by szpital ratować – zapewnia załoga.
Placówka wprowadziła restrykcyjny program naprawczy, który przynosi już efekty.
– Szpital nie generuje strat, teraz różnica między przychodami a kosztami jest na plus 300 tys. zł, a fundusz zalega nam jeszcze 400 tys. zł za nadwykonania – mówi Krystyna Bargielska, dyrektor Szpitala Ogólnego w Kolnie. – Bieżąca działalność szpital się bilansuje i dziwię się, że niektórzy radni mówią inaczej. Damy sobie radę, żeby tylko nikt nam nie przeszkadzał. Polityka dobija szpitale, to największe zło wyrządzane pracownikom służby zdrowia.
Jak przewiduje dyrektor, na koniec roku dług szpitala może się zmniejszyć z 6 do 5,5 mln zł. Niektóre z oddziałów przynoszą zyski. Szpital ma zakontraktowane usługi z NFZ na trzy lata. 
więcej: Gazeta Współczesna - To polityka dobija szpital!

Gazeta Współczesna - Na oku
Prawie trzydzieści kamer będzie wkrótce strzegło bezpieczeństwa uczniów w grajewskich szkołach.
Ponad pół roku montoring jest już prowadzony w Szkole Podstawowej nr 2. Porządku strzeże tam siedem kamer wewnętrznych i dwie zewnętrzne. Tam, gdzie sięga oko kamery, nie ma problemów z bójkami między dziećmi, tłuczonymi szybami i innymi zniszczeniami.
– Raz nawet dzięki kamerom szybko ustaliliśmy, kto zalał szkolną łazienkę – mówi Urszula Mazurek, dyrektor SP 2. – Teraz i uczniowie wystrzegają się wybryków przed kamerami. Monitoring rozszerzony będzie na Gimnazjum nr 2, sąsiadujące z naszą szkołą.
Już w październiku system zwiększający bezpieczeństwo obejmie kolejne placówki oświatowe: w Szkole Podstawowej Nr 4, Publicznym Gimnazjum Nr 3 oraz Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Grajewie zostaną również zamontowane kamery. Władze miasta szacują, że zamontowanie ich będzie kosztowało około 27 tys. zł. Kupno sprzętu – tak jak w SP 2 – sfinansował sponsor.
– Grajewski bank podarował szkołom kamery i monitory – wylicza Krzysztof Waszkiewicz, burmistrz Grajewa.
więcej: Gazeta Współczesna - Na oku


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę