Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Grajewo: krystaliczna woda w kranach

Niemal krystalicznie czysta woda leci z kranów w Grajewie. A to za sprawą nowej Stacji Uzdatniania Wody, która dziś w samo południe została otwarta w tym mieście. Dwukrotnie zmniejszyła się zawartość manganu i prawie dwudziestokrotnie zawartość żelaza w wodzie, która płynie z grajewskich kranów.

Prowadzona przez pół roku inwestycja kosztowała w sumie około 5 mln zł, z czego 75% pochodziło ze środków pomocowych z Unii. Zastosowana technologia uzdatniania, wydobywanej z głębokości 180 metrów, wody pozwala na dobudowanie w razie potrzeby kolejnych jednostek filtrujących, na razie jednak w mieście nie ma takiej potrzeby. Poza lepszą wodą w kranach na co dzień nowa inwestycja pozwoli też na dwukrotnie rzadsze płukanie sieci miejskiej i związane z tym utrudnienia- informują pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Grajewie.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę