Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wróciły pieniądze niewykorzystane przez podlaski NFZ

Na taką informację dyrektorzy podlaskich placówek medycznych czekali od dawna. Na Podlasie wróciły - i to z nawiązką - pieniądze niewykorzystane na leczenie w poprzednim roku. Przed wakacjami oburzenie pracowników służby zdrowia wzbudził fakt, że podlaski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia musi oddać centrali blisko 18 milionów złotych. Jednak już wówczas minister zdrowia i prezes Funduszu zapewniali, że cała kwota będzie do dyspozycji podlaskich placówek medycznych. Rzeczywistość okazała się jeszcze bardziej przyjemna, bo do naszego regionu trafiło ponad 21 milionów złotych.

Dzięki temu NFZ opłaci tzw świadczenia ponadlimitowe. W szpitalach chodzi głównie o kardriologię, chirurgię ogólną i oddziały intensywnej terapii, a w przychodniach specjalistycznych o ortopedię, endokrynologię i ginekologię. Podlaski oddział Funduszu otrzymał także ponad 31 milionów złotych na podwyżki dla pracowników służby zdrowia. Ministerstwo zdrowia zapowiadało, że płacę wzrosną o 30 % ale wiadomo, że podwyżki nie będą takie same w każdej placówce. Zależy to od wysokości kontraktów oraz kosztów wynagrodzeń w poszczególnych jednostkach. Może się zatem zdarzyć tak, że pracownicy jednego szpitala otrzymają 40 procentową podwyżkę, a wynagrodzenia w innych wzrosną tylko o 20 procent.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę