Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Będą pieniądze dla poszkodowanych przez wichurę.

Dziś w Starostwie Powiatowym w Wysokiem Mazowieckiem będzie obradować komisja opiniująca wnioski rolników poszkodowanych w czasie marcowej wichury. Do starostwa wpłynęło prawie 70 wniosków od rolników z gmin Nowe Piekuty, Wysokie Mazowieckie, Ciechanowiec, Sokoły, Szepietowo, Kulesze Kościelne. Najwięcej, bo aż 37 , złożyli mieszkańcy gminy Nowe Piekuty, którzy w czasie huraganu ponieśli największe straty. Przez ostatni tydzień komisja odwiedzała rolników,w których gospodarstwie, na skutek huraganu z 21 marca zniszczone lub uszkodzone zostały budynki mieszkalne lub gospodarcze.

Dziś obradować będzie komisja opiniująca wnioski. W jej skład wchodzą przedstawiciele 5 gmin poszkodowanych w czasie wichury. Do podziału jest 75 tysięcy złotych. 25 tysięcy pochodzi z kasy powiatu, a 50 tysięcy przekazał Urząd Marszałkowski. Wiadomo jednak, że ta kwota nie zadowoli wszystkich wnioskodawców. Jest kilkakrotnie mniejsza w stosunku do potrzeb rolników.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę