Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Zboża coraz droższe

Jeszcze dwa tygodnie temu tak wysokich cen zbóż na targowiskach nikt nie zakładał. Jak informuje Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie w ubiegłym tygodniu cena pszenicy na kilku targowiskach w regionie sięgnęła 60 złotych za kwintal (zł/q). Na początku sierpnia na targowiskach w regionie za pszenice płacono średnio po 45 zł/q.


W ubiegłym tygodniu najdrożej pszenicę sprzedawano na targowiskach w Knyszynie, Kleszczelach, Siemiatyczach i Sokółce. Nieco taniej było na targowisku w Kolnie, gdzie cena ta wyniosła 58 zł/q. Spośród targowisk monitorowanych przez pracowników ODR w Szepietowie najtaniej ziarna pszenicy można było kupić w Szczuczynie i Ciechanowcu - po 45 – 50 zł/q.
Jak podkreślają eksperci cena pszenicy rośnie w zabójczym tempie i to nie tylko na rynku regionalnym, ale także ogólnokrajowym - gdzie sięga nawet 620 złotych za tonę. Wszystko za sprawą mniejszych zbiorów spowodowanych długotrwałą suszą.

Notowania cen zbóż na targowiskach w regionie publikujemy w dziale rolnictwo.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę