Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomża coraz mniejsza

XXI wiek powoli zaczyna się zapisywać jako stulecie, w którym Łomża będzie się zmniejszała. Po intensywnym rozwoju miasta w ostatnim ćwierćwieczu XX wieku – gdy z Łomży uczyniono miasto wojewódzkie, teraz zauważalny jest coraz większy odpływ ludności. Przez pierwsze pięć lat XXI wieku z ewidencji ludności wymeldowało się niemal 4 tys. osób.


Szacuje się jednak, że kilaka razy więcej osób z miasta wyjechało nie dopełniając tego obowiązku. To przede wszystkim osoby, które wyjechały na zachód za chlebem. W państwach tzw. Starej Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych Ameryki stale pracuje i żyje co najmniej kilka tysięcy mieszkańców Łomży.
Oficjalnie dziś w Łomży zameldowanych jest 63750 osób, to o półtora tysiąca mniej niż w 2001 roku. Szacuje się zaś, że faktycznie łomżan w Łomży jest około 50 tysięcy.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę