Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Pocisk artyleryjski w posterunku policji w Małym Płocku

Pocisk z czasów II wojny światowej znaleźli robotnicy pracujący przy budynku starego posterunku policji w Małym Płocku. Niewybuch odkrył pracownik spychacza, który wyrównywał teren. Jak powiedzieli saperzy pocisk miał sprawny zapalnik. Do odkrycia doszło podczas budowy parkingu mówi Wojciech Jerzyło z firmy prowadzącej prace. "Operator spychacza zauważył coś dziwnego w stercie ziemi, którą wyrównywał. Okazało się, że to pocisk o średnicy ponad 15 cm." O swoim znalezisku pracownicy firmy powiadomili urząd gminy w Małym Płocku.

Urzędnicy poprosili o pomoc saperów z jednostki w Orzyszu. Zanim jednak na miejscu pojawili się saperzy robotnicy sami przenieśli pocisk. "Musieliśmy dokończyć prace dlatego przenieśliśmy pocisk w inne miejsce, które odpowiednio oznakowaliśmy". Jak się okazało po przyjeździe saperów pocisk mógł w każdej chwili wybuchnąć. Miał jeden sprawny zapalnik. Dlatego saperzy przypominają, że w takich przypadkach o znalezisku należy powiadomić wojsko albo policje. Nie należy zbliżać się do miejsca, w którym leży podejrzane znalezisko i nie wolno próbować go przenosić.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę