Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 13 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pomnik głaz w nowym miejscu!

Główne zdjęcie
fot. UM Łomża

Zaledwie kilkadziesiąt minut trwały przenosiny pomnika żołnierzy 33 Pułku Piechoty. Stojący na Placu Jana Pawła II niemal 10-tonowy pomnik głaz przed południem został przesunięty o kilka metrów w stronę .seminarium.... tak by „nie zasłaniał” widoku na stojący na także przy tym placu pomnik Papieża Polaka.

   
Od kilkunastu dni zmieniany jest wygląd znajdującego się u zbiegu Dwornej i Sienkiewicza Placu Jana Pawła II. Tworzone są m.in. nowe alejki takk by uwidocznić stojący w rogu - tuż przy wejściu do Wyższego Seminarium Duchownego - pomnik papieża Jana Pawła II, który ma być teraz głównym elementem placu.
Tymczasem głaz - pomnik żołnierzy 33 Pułku Piechoty, stojący dotychczas  niemal na samym środku placu, przysłaniał by widok na pomnik papieża. Dlatego zdecydowano się na jego przesunięcie. Jak podkreślają przedstawiciele ratusza teraz oba pomniki będą odpowiednio wyeksponowane.       

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę