Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Zmarła Anna Dąbrowska

Główne zdjęcie
Anna Dąbrowska

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarła dzisiaj (2.50 w nocy) Anna Dąbrowska, prezes Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży. "Dziękujemy Ci za wszystkie lata nadziei, optymizmu" – napisała kilka miesięcy temu Anna Dąbrowska w pamiątkowej księdze kondolencyjnej po śmierci swojej przyjaciółki Hanki Bielickiej. Dzisiaj to samo może powiedzieć setki a może i tysiące kobiet i ich rodzin, którym życie postawiło na swojej drodze ogromne wyzwanie jakim jest choroba nowotworowa. Niestrudzona działaczka społeczna od wielu lat walczyła o coraz bardziej powszechną świadomość i profilaktykę w walce z rakiem.

 

Założone pod jej kierownictwem Stowarzyszenie, było miejscem wsparcia dla chorych na nowotwór nawet wtedy, kiedy zawodziła medycyna i inne ludzkie możliwości. Od wielu lat organizowane przez Stowarzyszenie, charytatywne „Noworoczne Bale Życzliwych Serc” przy wsparciu „Czerwcowych Dni Walki z Rakiem” przynosiły dochód, który w całości przekazywany był na fundusz, z którego Stowarzyszenie chciało zakupić mammograf do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Wiele lat starań przyniosło wreszcie efekt. Od niedawna sprzęt działa w placówce a stowarzyszenie wsparło zakup ogromną kwotą. To dostępne w Łomży urządzenie, które w prostszy i łatwiejszy sposób pozwala diagnozować zmiany nowotworowe a w efekcie ustalać sposoby leczenia to było marzenie Anny Dąbrowskiej. Na pytanie: Co teraz będzie celem działania i o co będzie Pani zabiegać? - odpowiadała - O ludzką świadomość!

Zawsze powtarzała, że „rak wcześnie wykryty jest uleczalny”. Pod koniec życia, kiedy choroba atakowała z nową siłą mówiła, że przykład jej i innych koleżanek, które odeszły obala tą tezę ale „wcześnie wykryty pozwala dłużej cieszyć się życiem”.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się jutro. Trumna z ciałem będzie wystawiona od godziny 14-stej do 21-ej w Domu Pogrzebowym „ Marczyk” przy ulicy Przykoszarowej w Łomży.
W poniedziałek wystawienie będzie trwało od 11-stej do 14-stej. Potem nastąpi wyprowadzenie do kaplicy św. Józefa i Msza święta pogrzebowa. Po niej Anna Dąbrowska zostanie pochowana na starym cmentarzu w Łomży.

Foto: Anna Dąbrowska
Foto: Charytatywny Bal Aptekarzy, Łomża 21 lutego 2004 ( fot. Adam Babiel)
Foto: Charytatywny Bal Aptekarzy, Łomża 21 lutego 2004 <br />
Anna Dąbrowska i minister Skarbu Aldona Kamela Sowińska<br />
( fot. Adam Babiel)
Foto: Św. Pamięci : Anna Dąbrowska i Hanka Bielicka podczas otwarcia Saloniku 8 czerwca 2005r.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę