Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Do czytelników trafia właśnie kolejne, szóste już wydanie kwartalnika “Wiadomości Łomżyńskie”

Pismo wydawaje Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. To pierwsze wydanie po czerwcowym Zlocie Wychowanków i Nauczycieli Szkół Łomżyńskich, nic zatem dziwnego, że spora część materiałów i zdjęć poświęcona jest temu właśnie wydarzeniu. Warta polecenia jest "Kronika Łomżyńska" – unikalny, bardzo bogato ilustrowany zapis wszystkich najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ostatnich tygodniach w samej Łomży, ale też w regionie.

 Ewa Chętnik – Donatowicz publikuje nieznane dotąd materiały związane z postacią swojego wielkiego przodka, twórcy skansenu kurpiowskiego Adama Chętnika. Unikalne informacje o tym jak łomżyńska służba bezpieczeństwa towarzyszyła obchodom Tysiąclecia Chrztu Polski właśnie w Łomży prezentuje Krzysztof Sychowicz. Maria Tocka pojechała aż pod Wilno, by przybliżyć sylwetkę pochodzącego z diecezji łomżyńskiej 100-letniego księdza Józefa Obrębskiego. Bogusław Deptuła opisuje historię i współczesność Narwiańskiego Parku Narodowego, tradycyjnie – Goniec Kulturalny i najnowsze doniesienia z ŁKS. Uwagę zwraca też kolejna publikacja poświęcona łomżyńskiej katowni UB przy ul. Nowogrodzkiej 5. Najnowsze fakty zawarte w reportażu opatrzono tytułem “Świat musi się o tym dowiedzieć”. Oczywiście, tradycyjnie już, dla miłośników łamania głowy – duża panoramiczna krzyżówka, a dla sympatyków Hanki Bielickiej – oba ronda jej imienia z rozpoznawalnymi już przez wszystkich kapeluszami – w pełnej krasie. Na pewno warto poszukać w kioskach najnowszego wydania “Wiadomości Łomżyńskich”, bo tak obfitej porcji szczegółów o przeszłości i współczesności regionu nie znajdziemy nigdzie indziej.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę