Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Niebywałe odkrycie w Łomży przy okazji poszukiwania przyczyn zagrzybienia budynku

Dokonały go ekipy budowlane podczas prac modernizacyjnych w piwnicach budynku, w którym mieszczą się Państwowe Szkoły Muzyczne. Poszukując przyczyn zagrzybienia obiektu, w trakcie wykuwania przewodów wentylacyjnych natrafiono na trzy nieznane dotąd pomieszczenia. W opinii kierującego pracami Andrzeja Wszeborowskiego mogą to być m.in. pomieszczenia karceru. Budynek wybudowany został bowiem w 1892 roku jako carskie więzienie. Przez całe lata przetrzymywano w nim głównie więźniów politycznych. Swoja funkcje utracił dopiero po ostatniej wojnie.

W odkrytych pomieszczeniach znaleziono jedynie duże ilości gruzu. Na razie nie natrafiono na ludzkie kości lub inne ślady historii więzienia. Odkuto także zamurowane w bardzo odległej przeszłości okno, o którego istnieniu także dotychczas nikt nie wiedział. Kierownik łomżyńskiej delegatury Państwowej Służby Ochrony Zabytków, Wiesława Szymańska, która dziś przebywała poza Łomżą obiecała Radiu Białystok, że niecodziennym odkryciem zainteresuje się jutro.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę