Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Kiepskie ryby

Jakość przetworów rybnych jest nadal niezadowalająca - ocenia Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej. W drugim kwartale roku kontrolerzy WIIH przeprowadzili łącznie 17 kontroli w sklepach i hurtowniach głównych miast województwa podlaskiego - Białegostoku, Łomży i Suwałk. Wyszło, że 45 % zbadanych partii przetworów rybnych posiadało niezgodne z deklarowanymi parametry jakościowe. Zakwestionowano jakość 33% marynowanych przetworów rybnych oraz 39% konserw rybnych – w tym wszystkie konserwy sardynek i co trzecią konserwę tuńczyka.

Najczęściej kwestionowano: zawartość białka, tłuszczu, masę ryby, zawartość glazury oraz wady organoleptyczne – podaje Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Białymstoku.
"Negatywne wyniki badań jakości ryb glazurowanych potwierdzają powszechną wśród konsumentów opinię, że tego rodzaju produkty zawierają nadmierną ilość wody w postaci glazury. Zakupując rybę o drastycznie zawyżonej zawartości wody, konsument płaci w znacznej części (nawet do 30% ceny) za wodę. Jest to zjawisko bardzo niekorzystne dla konsumenta. Można domniemywać, że producent wprowadzający do sprzedaży rybę o kilkakrotnie zawyżonej w stosunku do deklaracji zawartości wody w postaci glazury działa celowo, osiągając przy tym nienależne mu zyski. Wyniki badań laboratoryjnych pozwalają ocenić, że takie działanie producentów jest bardzo rozpowszechnione (zakwestionowano 75% ryb glazurowanych).
W toku kontroli kwestionowano również oznakowanie przetworów rybnych. Nieprawidłowości stwierdzono w 100% objętych badaniem sardynek, 100% tuńczyka oraz 73 % ryb glazurowanych."
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę