Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@
źródło: www.radio.bialystok.pl

Sprawa korupcji w suwalskim wymiarze sprawiedliwości trafi do łomżyńskiego sądu

Łomżyński Sąd Rejonowy będzie prowadził sprawę sędzi Grażyny Zielińskiej z Suwałk oraz 16 innych oskarżonych w sprawie łapówek. Taką decyzję podjął Sąd Najwyższy. Sędziowie sądu w Łomży nie chcieli prowadzić sprawy, podobnie jak ich koledzy z Suwałk. Sąd Najwyższy przy podejmowaniu decyzji kierował się konstytucyjną zasadą, że każdy ma prawo do rozpatrzenia sprawy przez właściwy sąd. Sędziowie przyznali, że przeniesienie sprawy poza suwalski okręg sądowy czyli do Łomży było rozważne, jednak nie uznali za słuszne dalszych przenosin.

  Wprawdzie łomżyńscy sędziowie argumentowali, że uczestniczyli we wspólnych szkoleniach z Grażyną Zielińską, a oskarżeni adwokaci sporadycznie prowadzili sprawy przed łomżyńską temidą, to zdaniem sędziów Sądu Najwyższego, oddalenie sprawy do innego sądu mogłoby przynieść szkodę wizerunkowi wymiaru sprawiedliwości. Według nich sugerowałoby to znaczącą podatność sędziów na uleganie wpływom mało istotnych czynników. Jak czytamy w uzasadnieniu postanowienia sądu najwyższego “zbyt częste albo też podejmowane z błahych powodów odstępstwa od właściwości terytorialnej wzbudzają lub wzbudzać mogą w niektórych kręgach społeczeństwa przypuszczenia o dawaniu w takich przypadkach prymatu okolicznościom nie mającym wiele wspólnego z dobrem wymiaru sprawiedliwości. Sędziowie mają obowiązek mierzenia się z takimi sprawami, pamiętając o tym, iż podlegają “tylko Konstytucji oraz ustawom”. Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego Sądu Najwyższego powiedział, że w tej chwili nie wiadomo kiedy sprawa wejdzie na wokandę w Łomży. Wszystko zależy od liczby prowadzonych tam spraw. Decyzję Sądu Najwyższego łomżyński wymiar sprawiedliwości otrzyma w przyszłym tygodniu.
240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę