Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Prezydent Łomży wypowiada wojnę.

Główne zdjęcie
Jerzy Brzeziński vs
Tadeusz Topczewski

Blokady drogi zapowiada prezydent Łomży Jerzy Brzeziński. Wypowiada tym samym wojnę Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zamierza też złożyć doniesienie do prokuratury na podlaskiego szefa Generalnej Dyrekcji. Spór to efekt konfliktu dotyczącego obecności TIR-ów na drodze nr 61. Od pierwszych dni lipca na drodze mają pojawić się ciężarówki. Będą przejeżdżały przez most i miasto, na co prezydent nie chce się zgodzić. Twierdzi, że most nie wytrzyma obciążenia "Wydaję wojnę Generalnej Dyrekcji - wojnę prawną. Rozmawiałem już na ten temat z prokuratorem. W poniedziałek wnoszę skargę na działania pana Topczewskiego, jeżeli TIRy rzeczywiście przyjadą.

Żyjemy w państwie prawa. Nie może człowiek z Białegostoku decydować o bezpieczeństwie, zdrowiu i majątku tego miasta" - mówi prezydent Łomży. Powołuje się na badania wytrzymałości mostu, które mówią, że mogą po nim jeździć samochody o masie maksymalnej 30 ton. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uważa jednak, że most wytrzyma ruch 40-tonowych ciężarówek. Prezydent nie zgadza się z opinią Dyrekcji i jako zarządca drogi wydał decyzję o wprowadzeniu ograniczeń w ruchu."Będzie ograniczenie nośności - od poniedziałku taki znak będzie stał zgodnie z opinią Instytutu Badania Dróg i Mostów". Według łomżyńskiego ratusza, więcej TIR-ów w mieście to większe niebezpieczeństwo dla mieszkańców. Zmiany organizacji ruchu na drodze 61 i zniesienie ograniczeń wagowych dla samochodów wiąże się z rozpoczynającym się remontem drogi krajowej nr 8.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę