Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 24 czerwca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

22-letni mieszkaniec Jedwabnego poświęcił życie ratując tonącą nastolatkę

Do wypadku doszło wczoraj po południu w miejscowości Burzyn nad Biebrzą. Dwaj mężczyźni rzucili się na ratunek dwóm tonącym nastolatkom, z którymi przyjechali nad rzekę. Obie udało się uratować, niestety jeden z ratujących sam utonął. Dwóch młodych mężczyzn zabrało swoją koleżankę oraz jej siostrę nad rzekę. Wskoczyli do wody i przepłynęli na drugą stronę. W tym czasie dziewczynki weszły do wody. Nagle jedna z nich zaczęła tonąć. Starsza siostra ruszyła na ratunek, jednak bezskutecznie. Również ona wpadła w uskok pod wodą. 20-latek wyciągnął na brzeg wycieńczoną, lecz przytomną 16-latkę. Młodsza siostra nieprzytomna unosiła się jeszcze na wodzie. Kolega, który ją ratował zniknął. 20-latek wyciagnął nieprzytomną 12-latkę i zaczął ją reanimować. Po kilku minutach przywrócił jej oddech. Nie zdołał już wydobyć z rzeki kolegi. Jego ciało wyłowili policjanci.

Kolejna tragedia była wczoraj niedaleko Bukowa w powiecie grajewskim. W Wissie utonął 9-letni chłopiec. Wraz z trzema innymi kolegami pojechał rowerem żeby się wykąpać. Dwóch z nich weszło do wody tuż przy brzegu, gdzie było płytko. Pozostali dwaj - 9 i 10-latek nieco dalej, na głębszą wodę. Ci właśnie zaczęli tonąć. Jeden z kolegów będący przy brzegu pobiegł zaalarmować sąsiadów ze wsi Bukowo. Nad rzeką pojawiło się dwóch mężczyzn, którzy wyciągnęli jedno z tonących dzieci. Drugiego niestety nie było już widać. Dopiero policjanci odnaleźli pod wodą nieprzytomnego chłopca. Jeden z funkcjonariuszy podjął próbę reanimacji, kontynuowaną później przez lekarza pogotowia. Chłopiec trafił do szpitala, jednak pomimo prób ratowania zmarł. Jak ustalili policjanci rodzice chłopców nie wiedzieli, gdzie są i co robią ich dzieci. Kąpali się oni bez nadzoru osoby dorosłej i to w miejscu, które nie jest do tego wyznaczone. W tym roku od 1 maja do tej pory w podlaskich akwenach utonęło już 9 osób. Z obserwacji policji wynika, że najwięcej utonięć jest w pobliżu dzikich plaż i w miejscu niestrzeżonych kąpielisk. Funkcjonariusze apelują o wybieranie do zabawy w wodzie tylko takich akwenów, które nadzorują ratownicy. Przypominają, że nie należy też wchodzić do wody będąc pod wpływem alkoholu. Zdaniem policji płytka wyobraźnia może być przyczyną głębokiej tragedii.
210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę