Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Jak przeżyć upały?

Całą Polskę ogarnęła fala upałów. Dzisiaj w naszym regionie termometry wskazują od 28 do 30 stopni Celsjusza. Jutro ma być tak samo. Wysokie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla osób starszych i dzieci. Trzeba wyjątkowo zwracać uwagę na to między innymi jak często pijemy różne napoje, w jakich godzinach spacery są dla nas najkorzystniejsze, czy jak się ubierać.

Doktor Anna Filipczuk zaznacza, że osoby starsze i dzieci powinny unikać spacerów w porze największych upałów, a nakrycie głowy jest obowiązkowe. Trzeba także pamiętać, by nasz ubiór był przewiewny i najlepiej z tworzym naturalnych jak len, bawełna, czy jedwab. Doktor Filipczuk dodaje, że by uniknąć odwodnienia organizmu należy pić dużo płynów, najlepiej wodę mineralną niegazowaną, soki owocowe, owocowe herbatki. Napoje nie powinny być mocno schłodzone, by uniknąć zapalenia gardła i oskrzeli. Posiłki jemy lekkostrawne z dużą ilością sałatek. Lekarz ostrzega przed gaszeniem pragnienia piciem piwa. Odwadnia ono bowiem organizm i wypłukuje z niego magnez. Dodaje, że podczas pocenia się, tracimy dużo soli, zatem doradza, by nie rezygnować z solenia potraw. Zaleca także ostrożne korzystanie z klimatyzacji w samochodach.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę