Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 22 czerwca 2021 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radio.bialystok.pl

9. Pułk Strzelców Konnych w Grajewie obchodzi swoje święto

W tym roku to także 85 rocznica powstania pułku. Po uroczystym przemarszu ulicami miasta pod Klub „Hades" - na teren dawnych koszar pułkowych, kapelan kultywującej tradycje 9 pułku Brygady Zmechanizowanej z Giżycka ppłk. Niedbała odprawił mszę świętą w intencji poległych i żyjących żołnierzy. Podczas oficjalnych uroczystości wręczono odznaczenia państwowe i resortowe.


  Następnie uczestnicy uroczystości przeszli na teren Zespołu Szkół nr 2 im. 9. PSK. Tam odbyła się inscenizacja epizodu walk wrześniowych z 1939 roku w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej przy Towarzystwie Przyjaciół 9. PSK w Grajewie oraz Samodzielnej Grupy Operacyjnej Narew z Łomży. Brygada z Giżycka zaprezentowała pokazy walki wręcz oraz sprzętu wojskowego. Odbyły się także pokazy w wykonaniu kawalerzystów z Białegostoku.
210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę