Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Kąpielisko już czynne...

Główne zdjęcie
Prezydent Jerzy Brzeziński wciąga flagę na maszt

Wraz z początkiem wakacji działalność wznawia kąpielisko miejskie w Łomży. Oficjalnego otwarcia dokonał prezydent Łomży Jerzy Brzeziński wciągając flagę ratowników WOPR-u na maszt. Od wczoraj nad bezpieczeństwem kąpiących się w Narwi przy nowym moście stale czuwają ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

ratownicy gotowi
ratownicy gotowi
ostatnie przygotowania
ostatnie przygotowania
Prezydent Marcin Sroczyński testuje nową łódź
Prezydent Marcin Sroczyński testuje nową łódź
Kąpielisko przy nowym moście na Narwi jest jedynym strzeżonym kąpieliskiem w Łomży i najbliższej okolicy. Zwracając się do ratowników prezydent życzył im spokojnych plażowiczów oraz aby jak najrzadziej musieli korzystać ze swoich umiejętności. Następnie Jerzy Brzeziński przekazał ratownikom nowa łódź patrolowo – ratowniczą, którą miasto otrzymało od PZU.

To bardzo szybka łódź, na której pokładzie bez problemów można ułożyć nosze z ratowanym topielcem i bezpiecznie go przetransportować.

Kąpielisko i plaża miejska w upalne dni staje się najbardziej zatłoczonym miejscem w Łomży. Na powierzchni niewiele większej niż tysiąc metrów kwadratowych jednocześnie przebywa grubo ponad tysiąc osób.
Otwarcie kąpieliska było okazją do wypytania władz miasta o zagospodarowanie nabrzeża rzeki. Jerzy Brzeziński już w kilka miesięcy po objęciu urzędu prezydenta Łomży ogłosił otwarty konkurs na zagospodarowanie łomżyńskiego nabrzeża Narwi. Wygrał go bardzo ambitny i ciekawy projekt zespołu architektów pod kierunkiem dra arch. Krzysztofa Domaradzkiego z Warszawy. Niestety władze miasta i architekt przez ponad rok nie były w stanie porozumieć się co do zakresu zleconych przez miasto prac projektowych i wszystko upadło...
Prezydent podkreślał, że tak jak każdy łomżanin nie jest zadowolony z obecnego wyglądu plaży miejskiej, ale dodawał też na razie nic nie jest w stanie z tym zrobić. - Mieliśmy przystąpić do opracowania przetargu na zagospodarowanie bulwarów, ale po tym co się stało w czwartek (zatrzymanie przez ABW architekta miejskiego – pod. red.) wszystko znowu się odwlecze – dodawał wiceprezydent ds. inwestycyjnych Marcin Sroczyński.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę