Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.radio.bialystok.pl

W Łomży dziś spotkania poświęcone Czesławowi Miłoszowi.

Czesław Miłosz powraca do Łomży. 25 lat temu po raz pierwszy przyjechał nad Narew na zaproszenie poety Jana Kulki. I choć obaj poeci odeszli już, to w Łomzy ciagle sa obecni. Za sprawą Milosz Institute. Library & Archives oraz Urzędu Miejskiego w Łomży, rozpoczyna sie dziś trzydniowy cykl spotkań, projekcji i dyskusji upamiętniających 25 rocznicę wizyty laureata nagrody Nobla nad Narwią. O 14.00 w skansenie w Nowogrodzie, od którego rozpoczął tu swoją wizytę Czesław Miłosz, rozpocznie się dyskusja liteartów. Wezmą w niej udział min. Urszula Kozioł, Krzysztof Karasek, Grażyna Miłosz i Aleksander Fiut.


   W foyer łomżyńskiego Ratusza o 17.30 otwarta zostanie wystawa "Czesław Miłosz. Życie i dzieło; w rocznicę Nobla i Ocalenia". Podsczas wernisazu odczytany zostanie specjalny list syna poety, Antoniego Oskara Miłosza. Natomiast w godzinę potem w Teatrze Lalki i Aktora rozpocznie się promocja bibliofilskiego wydania esesju "Noty o wygnaniu. Notes on exile" Czesława Miłosza. Trzydniowy cykl uroczystości zakończy się w czwartek wieczorem pamięci "Miłosz nad Narwią"
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę