Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kapelusz w herbie Łomży zamiast jelenia?

Czy kapelusz Hanki Bielickiej zastąpi w herbie Łomży jelenia? Taką propozycję złożyli uczestnicy rozstrzygniętego dziś w Łomży konkursu plastycznego pod hasłem “Herb Łomży”. Młodzi uczestnicy konkursu udowodnili bardzo dobrze, że wiedzą jak wygląda herb nadnarwiańskiego grodu. Znakomita większość z ponad 150 nadesłanych na konkurs prac to reliefy, rzeźby, snycerka, ale pojawiły się też herby z masy solnej, z zapieczonego ciasta naleśnikowego, wyklejanki, a nawet rzeźby w mydle. W sumie jury nagrodziło autorów dziewięciu prac ze szkół podstawowych nr 4, 7 i 9 oraz z gimnazjów nr 6 i 8. Co ciekawe jednak na konkurs zatytułowany “Herb Łomży” wpłynęły prace w kształcie kapeluszy Hanki Bielickiej.

Ich autorzy nie mieliby nic przeciwko zmianie najważniejszego symbolu miasta, bo – jak powiedzieli – kapelusze znakomitej artystki bardziej zasłużyły się Łomży niż jakiś jeleń, który kiedyś może i spacerował ulicami miasta, ale tak naprawdę to go nikt tu nie widział. Konkursy plastyczne związane z problematyką miejską są od wielu lat nieodłącznym elementem Dni Łomży. Zawsze przynosiły bardzo bogaty plon. Ale to, co młodzi twórcy zaprezentowali w tym roku, jest naprawdę i piękne i pomysłowe, świadczące o dużym talencie autorów. Można je podziwiać jeszcze przez dwa tygodnie w Galerii Bonar przy ul. Wojska Polskiego 3.
210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę