Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Z Przylądka Północy do Aten przez Łomżę... rowerem

Europejska Federacja Cyklistów od kilku lat buduje europejską sieć szlaków rowerowych - EuroVelo. Jedna z takich ścieżek rowerowych - mierząca niemal 6 tysięcy kilometrów wytyczana jest właśnie w regionie. Szlakiem Wschodnioeuropejskim można będzie dojechać z Przylądka Północny aż do Aten w Grecji. Łącznie szlak liczy sobie 5 964 km.

W europejskiej nomenklaturze ścieżka rowerowa nosi oznaczenie EV 11. W Polsce sięga ona od przejścia granicznego z Litwa w Ogrodnikach przez Puszczę Augustowską i Biebrzański Park Narodowy do miejscowości Ruda pod Grajewem. W tym roku ścieżka ma poprowadzić dalej na południe.  Od miejscowości Ruda, wzdłuż Biebrzy poprowadzi ona przez Radziłów, Burzyn do Wizny po czym w duł Narwi przez Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi i Drozdowo, Piątnice, Łomżę do Lasu Jednaczewskiego i dalej wzdłuż brzegów Narwi przez  Nowogród...


Celem EuroVelo jest zachęcenie ludzi do częstszego podróżowania rowerem zamiast samochodem. Całkowita długość szlaków ma wynosić ponad 60 000 km, do tej pory zbudowano ponad 20 000 km.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę