Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@
ok. 25 km

Łomża - Zawady - Pniewo - Łomża

Wyjeżdżamy z Łomży od strony osiedla Południe w kierunku wsi Zawady, po kilkuset metrach jesteśmy już pośród pól. Drogą z płyt betonowych mijamy przedmieścia Łomży i przed samymi Zawadami skęcamy w lewo szosą na Mężenin.

Asfaltową, rzadko uczęczczaną droga przejeżdżamy między polami. Latem, przy pięknej pogodzie nie da się nie zachwycić istnym koncertem dawanym przez latające skowronki. Na południu horyzont zamyka masyw wzgórz Czerwonego Boru, porośniętego starym lasem.
Na północy co jakiś czas widzimy obrzeża Łomzy. Kilka kilometrów dalej mijamy Podgórze i wjeżdżamy w las. Jeśli do tej pory słońce prażyło nas zbyt mocno, tu na pewno trochę odetchniemy.
Z szosy na mężenin zjeżdżamy w lewo kierując się na Pniewo i juz jesteśmy w dolinie Narwi - kierujemy się z jej prądem w kierunku Łomży, jednak jej nurt, czy choćby koryto, dojrzymy dopiero w Siemieniu. Tutaj rzeka zbliża się do północnej krawędzi doliny i z samej drogi, która wspięła się na wzniesienie możemy podziwiać uroki płynącej rzeki.
Kilka kilometrów dalej pojawiamy się u podnóża Góry Królowej Bony - warto się na nią wspiąć, by odpoczywając na którymś ze grzebieni móc popodziwiać otaczające tereny. Warto tu zwrócić uwagę na regularne wzniesienia przed samymi domami wsi Stara Łomża, przy drodze którą do tej pory jechaliśmy - to grodzisko, pozostałość średniowiecznego grodu Łomży i licznych wokół pogrodzi. Pół kilometra dalej znajdują się ruiny wczesnośredniowiecznego kościoła św. Wawrzyńca, którego poczatki datowane są na 1000rok. Przekazy mówią, iz założycielem kościoła był św. Brunon z Kwerfurtu.
Jadąc dalej drogą wzdłuż rzeki dojeżdżamy do Łomży i ulicy Sikorskiego, tu czeka nas podjazd do centrum Łomży, lub chwila odpoczynku na znajdującej się w pobliżu plaży.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę