Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Rower szosowy

Wąskie opony, „twarde” przełożenia do szybkiej jazdy i aerodynamiczna, mocno pochylona pozycja rowerzysty, to cechy roweru szosowego. Ten typ sprzętu służy wyłącznie do jazdy po drogach asfaltowych o niezłej jakości. Można nim szybko pokonywać kilometry, jednocześnie spalając dużo energii. Jest to grupa rowerów adresowanych do ludzi, którzy traktują jazdę rowerem jako sposób na poprawienie swojej tężyzny fizycznej.

Niestety, pomimo lekkości jazdy i sporych jak na rower prędkości, „szosówka” nie należy do rowerów komfortowych. Dlatego, aby trochę podwyższyć wygodę podróżowania takim sprzętem, coraz powszechniejszy staje się przedni widelec z lekkich włókien węglowych. Obniża wagę roweru i powoduje, że nie odczuwamy tak mocno, jak w przypadku widełek ze stali lub aluminium, nierówności nawierzchni. Standardem w rowerach szosowych stają się tzw. klamko-manetki czyli dźwignie hamulców połączone z dźwigniami zmiany biegów. Rozwiązanie to powoduje, że podczas jazdy mamy bardzo ułatwione sterowanie przerzutkami, a także uchwyt takich klamek jest bardziej ergonomiczny niż w przypadku tradycyjnych dźwigni hamulca.
Wszystkie te usprawnienia powodują, że na zakup roweru szosowego musimy przygotować największą sumę pieniędzy, w porównaniu z innymi typami rowerów. Za ok. 2000 zł mamy do wyboru kilka niezłych propozycji dla początkującego adepta kolarstwa szosowego. Pocieszający jest fakt, że nawet najtańszy na rynku sprzęt tego typu prezentuję bardzo przyzwoitą jakość.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę