Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 napisz DONOS@

Łomża – Giełczyn – Szumowo Bacze Mokre – Wygoda – Bacze Suche – Giełczyn – Łomża

Wariant dłuższy 65 km Wariant krótszy 40 km

Trasa prowadzi z centrum Łomży aż w okolice Zambrowa. W zależności od możliwości proponujemy dwa warianty tras. Krótszy – prowadzący przez część „Czerwonego Boru”. Do niedawna w tych okolicach znajdował się poligon wojskowy. Obecnie tereny wojskowe są opuszczone a turyści mogą się cieszyć różnorodnym krajobrazem. Pomimo położenia na terenach równinnych można spotkać z drogami przypominającymi krajobraz górski. Trasa pokrywa się w większej części z pieszymi szlakami – niebieskim i czerwonym.

Wycieczkę zaczynamy z centrum Łomży – Stary Rynek. Jedziemy w dół ulicą Giełczyńską. Dojeżdżamy do skrzyżowania z ulicą Polową. Przed samym skrzyżowaniem po lewej stronie duży plac – dawniej Rynek Zambrowski, w czasach PRLu Plac Niepodległości, którym odbywały się wiece pierwszomajowe. Budynki po prawej stronie do dawny dworzec PKS. Naprzeciwko widzimy Teatr Lalek, dawna straż pożarna. Lekko z prawej gmach sądu rejonowego. Na skrzyżowaniu skręcamy w lewo, mijamy teatr i zaraz za teatrem skręcamy w prawo. Po lewej stronie widzimy budynek dawnego urzędu wojewódzkiego. Naprzeciwko bank, a z prawej strony zabytkowy cmentarz. Na skrzyżowaniu przed bankiem skręcamy w lewo i kierujemy się w dół. Na następnym skrzyżowaniu skręcamy w wprawo i znów na najbliższym w lewo w ulicę Kard. S. Wyszyńskiego. Po lewej stronie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego a przed nim Ołtarz Papieski. W tym miejscu w 1991 roku mszę odprawił Jan Paweł II. Dalej jedziemy asfaltową drogą przecinającą plac. Dojeżdżamy do przedszkola (po prawej) i skręcamy w lewo. Jedziemy do końca i skręcamy w prawo w ulicę zawadzką. Jedziemy prosto mijamy rondo i jedziemy dalej pod górę. Dojeżdżamy do końca drogi i praktycznie na skraj miasta. Skręcamy w lewo na drogę z płyt betonowych. Jedziemy cały czas prosto. Mijamy zabudowania i przecinamy drogę prowadzącą do Mężenina. Jedziemy prosto przez Zawady. Drogą dojeżdżamy do Giełczyna. Na przystanku autobusowym po prawej stronie zaczynają się dwa szlaki piesze, czerwony i niebieski. Jedziemy drogą trzymając się szlaku czerwonego. Po kilkuset metrach szlaki rozdzielają się. Skręcamy w prawo. Dalej trzymamy się szlaku czerwonego.
.....

Po przejechaniu około 17 km szlakiem dojeżdżamy do nieczynnego przejazdu kolejowego. W tym miejscu jest skrzyżowanie kilku leśnych dróg. Szlak czerwony skręca mocno w prawo. Jeżeli chcemy jechać krótszą drogą to w tym miejscu zjeżdżamy ze szlaku czerwonego. Jeżeli natomiast chcemy jechać dłużej nadal musimy trzymać się szlaku czerwonego.

Trasa krótsza:
Skręcamy w lewo przed torami i trzymamy się drogi prowadzącej wzdłuż torów do momentu aż skończy się las. Skręcamy w lewo i jedziemy przez pola w stronę zabudowań. Jesteśmy we wsi Bacze Suche. Dojeżdżamy do drogi głównej i skręcamy w lewo w tym momencie jesteśmy już na pieszym szlaku niebieskim. Do tego miejsca dochodzi również trasa dłuższa.

Trasa dłuższa:

Opis szlaku czerwonego.

W Szumowie skręcamy w lewo poruszamy się drogą w kierunku wschodnim. Jedziemy obrzeżami Czerwonego Boru aż do miejscowości Bacze Mokre. Tam odbijamy lekko w prawo do drogi Łomża – Zambrów. Dojeżdżając do drogi asfaltowej skręcamy w lewo i dojeżdżamy do miejscowości Wygoda. Tam wjeżdżamy na szlak niebieski, który prowadzi nasz aż do Giełczyna.

Opis szlaku niebieskiego

Z Giełczyna wracamy tą samą drogą do Łomży gdzie kończy się nasza wycieczka.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę