Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Kombajn na drogi

Specjalne urządzenie do tzw. połaciowego remontu dróg zakupił powiat łomżyński. Specjalny „kombajn” ma rozkładać na powierzchnie dróg grys i polewać go specjalna emulsją. Jak podkreśla Adam Łazarski dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, to nie jest idealny sposób naprawy nawierzchni dróg, ale jedyny realny przy nikłych finansach jakimi powiat dysponuje.

Na terenie powiatu łomżyńskiego jest 350 km dróg powiatowych. Większość z nich wymaga natychmiastowego remontu, ale pieniędzy na to nie ma. Dlatego władze powiatu zdecydowały się na zakup specjalnego „kombajnu” którym będą wykonywane tzw. powierzchniowe utrwalenia dróg. - Przy zastosowaniu tej metody możemy przedłużyć żywotność nawierzchni dróg o kilka lat – mówi Łazarski. - To jest rozwiązanie tymczasowe. Trudno zakładać, że ta nawierzchnia będzie leżała 20 lat, bo ta technologia nie jest technologią docelową. Ale to jedyna szansa na remonty naszych dróg przy obecnym poziomie finansowania – dodaje szef powiatowych drogowców.

Urządzeni, które zakupił powiat łomżyński kosztowało 425 tys zł. W tym tygodniu przyjeżdża do Łomży, a w przyszłym wyjedzie w teren remontować drogi. Pierwszym zmodernizowanym w ten sposób odcinkiem drogi będzie Kuleszka – Sosnowiec na terenie gminy Miastkowo.
Jeszcze w tym roku w ten sposób zostanie zmodernizowanych 15 km dróg. Zgodnie z porozumieniem jakie zawarły władze powiatu łomżyńskiego z gminami - gminy pokrywają koszty zakupu materiału, a starostwo finansuje robociznę.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę