Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Wyrok w sprawie odmowy wykonania badań prenatalnych wydany.

Łomżyński sąd uznał za zasadne część roszoczeń Barbary W. w głośnej sprawie o niewykonanie badań płodu . Na jej rzecz sąd zasądził od szpitla wojewódzkiego w Łomży blisko 70 tys. zł z odsetkami . Małżeństwo z Łomży domagało się od szpitala wojewódzkiego i lekarzy blisko 2 mln złotych za odmowę skierowania ciężarnej Barbary W. na badania prenatalne. Od ich wyników Barbara W. uzależniała losy swojego płodu. Przed sądem stwierdziła, że gdyby okazało się, że dziecko będzie chore, zdecydowałaby się na przeprowadzenie aborcji.

Lekarze z łomżyńskiego szpitala uznali jednak, że badania prenatalne nie są konieczne. Urodzona przez kobietę dziewczynka cierpi na chorobę kości. Stąd pozew i roszczenia rodziców wobec szpitala i lekarzy.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę