Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Dotychczas podczas długiego weekendu policja zatrzymała w regionie ponad 100 pijanych kierowców

Ponad 2300 razy interweniowali podlascy policjanci od piątku do wtorku. (...) Na drogach naszego województwa doszło do 21 wypadków, w których 1 osoba zginęła i 23 zostały ranne (w ubiegłym roku były 24 wypadki, w których 1 osoba zginęła i aż 33 zostały ranne). Do najtragiczniejszego wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę w Czeremsze. 26-letni kierowca fiata punto najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. Ranny z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do białostockiego szpitala. Mimo wysiłków lekarzy zmarł. W tym samym czasie policjanci zatrzymali ponad 100 pijanych kierowców. Pijanym rekordzistą okazał się mężczyzna, który kierował samochodem w Stawiskach w powiecie kolneńskim. Badanie alkomatem wykazało prawie 3,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

2,8 promila alkoholu miał 23-letni mieszkaniec Puńska, którego policjanci zatrzymali do kontroli radarowej. Mimo, że był pijany to dodatkowo swoim oplem przekroczył dozwoloną prędkość o 31 km/h. Największym weekendowym piratem drogowym okazał się mieszkaniec Warszawy. Fotoradar zarejestrował w Radulach jak pędzi fordem 144 km/h w miejscy gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Najbliższe godziny przyniosą natężenie ruchu na drogach ze względu na powracających z wypoczynku Podlasian. Już teraz policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących. Reagują na przekraczanie dozwolonych prędkości oraz łamanie zakazów wyprzedzania. Badają trzeźwość kierujących oraz sprawdzają, czy podróżujący samochodami mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Policja apeluje szczególnie do kierowców, by ze względu na dobro swoje i swoich bliskich zrezygnowali z brawurowej jazdy i nie wsiadali za kierownicę samochodu po wypiciu alkoholu.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę