Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Mammograf w Łomży

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu pierwsze pacjentki będą mogły skorzystać z nowego mammografu w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Potrzebny jest jeszcze odbiór techniczny przez ekspertów z Sanepidu. To, że mammograf trafił do łomżyńskiego szpitala to zasługa między innymi członkiń Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym. Przez kilka lat prowadziły one zbiórkę pieniędzy na ten cel. Dzięki balom charytatywnym i innym akcjom zebrały 120 tysięcy złotych.


Mammograf kosztował 400 tysięcy złotych. Połowę tej kwoty przekazał marszałek województwa podlaskiego, resztę dołożyła jedna z firm ubezpieczeniowych. Urządzenie ma bardzo duże możliwości diagnostyczne. Wykrywa precyzyjnie zmiany nowotworowe w piersi we wczesnej fazie.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę