Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Zambrów miasto Tirów

Średnio trzy samochody ciężarowe w ciągu jednej minuty przejeżdżają przez Zambrów. Każdej doby jest ich około 4,5 tys wynika z najnowszych satelitarnych badań ruchu. Jeśli doliczy się do tego samochody osobowe w sumie jest ich niemal 15 tys. To miasto o zdecydowanie największym natężeniu ruchu w regionie.

Nadmiar ruchu powoduje problemy z utrzymywaniem przejezdności i stwarza duże zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Jak podkreśla burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski sytuację może poprawić tylko budowa obwodnicy. Prace przy niej mają ruszyć już w przyszłym roku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad już wystąpiła do wojewody z wnioskiem o wydanie decyzji środowiskowej czyli o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia. Wojewoda ma dwa miesiące na jej wydanie.

Główna część obwodnicy w przebiegu trasy E-8 będzie miała około 11 km długości. Dodatkowo będzie budowana druga część obwodnicy, o długości około 4 km, która połączy trasę E-8 z drogami krajowymi Nr 63 w kierunku na Siedlce i Nr 66 w kierunku na Bielsk Podlaski. Przewidywany koszt inwestycji wyniesie około 200 mln zł, a zakończenie budowy trasy przewiduje się na 2009 rok.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę