Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Znalezienie pracy w województwie podlaskim to nadal poważny problem.

Województwo Podlaskie jest na piątym miejscu w kraju jeśli chodzi o najniższą stopę bezrobocia. Bez pracy w naszym regionie pozostaje 15,9 procent osób w wieku zawodowo czynnym. To mniej niż w wielu innych regionach, ale znalezienie pracy, to nadal poważny problem mieszkańca Podlasia. W ostatnich latach w naszym województwie znacznie spadła liczba podmiotów gospodarczych. W 2002 roku było ich ponad 110 tys. teraz jest o 30 tys. mniej.


Zapotrzebowanie na pracę jest ogromne. Do liczby ponad 74 tys. bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach trzeba dodać tzw. ukryte bezrobocie. W naszym województwie w tej strefie jak się szacuje jest ponad 25 tys. osób. Ponad 17 tys. osób chce pracować za granicą. Obecnie urzędy pracy w woj. podlaskim dysponują liczbą ponad 2,5 tys. ofert zatrudnienia.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę