Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Zarząd województwa podlaskiego otrzymał absolutorium za rok ubiegły

17 radnych głosowało za absolutorium, 8 sprzeciwiło się, 3 wstrzymało się. Pomimo zastrzeżeń opozycji dotyczących niewykonania ponad 1/5 zaplanowanych dochodów i wydatków oraz opóźnienia realizacji najważniejszych inwestycji - zarząd otrzymał skwitowanie ubiegłorocznej działalności. Zarząd województwa na konto swoich sukcesów zapisał zmniejszenie wydatków na administrację, poprawę obsługi interesantów, efektywne wykorzystywanie środków z Unii Europejskiej. Na koniec marca w podlaskiem wypłacono około 30 procent pieniędzy, kiedy w kraju jest to wskaźnik o połowę niższy.

Marszałek Janusz Krzyżewski zwraca uwagę, że 1/4 budżetu została przeznaczona na inwestycje. Udało się przygotować 3 ważne dla regionu inwestycje: lotnisko w Krywlanach, Operę w Białymstoku i ośrodek sportowy "Szelment ". Opozycja wytknęła opóźnienia w realizacji tych zamierzeń. Zdaniem radnego PO Cezarego Cieślukowskiego plany były ambitne, ale nie zostały zrealizowane w 20 procentach. Opozycja wytknęła rządzącym przyznanie dorocznych nagród i zażądała ukarania winnych. Przypomnijmy Regionalna Izba Obrachunkowa uznała, że członkowie zarządu województwa nie mogą otrzymywać nagród rocznych. Marszałek nagrodził swoich współpracowników dodatkami w wysokości od 6 do ponad 20 tysięcy złotych. LPR zwróciła uwagę na wzrost o półtora miliona zadłużenia województwa. Podlaskie ma 40 milionów złotych długu przy 170 milionach dochodu.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę