Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Konkurs w Zbójnej

Po raz ósmy w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbójnej trwa konkurs Rozmaitości Wielkanocne. To – jak się okazało - bardzo udany sposób na ożywianie dawnych tradycji kurpiowskich wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy konkursu wykonują tradycyjne przedmioty, nieodłącznie wiążące się w przeszłości z obchodami Świąt Wielkiej Nocy. Oprócz bardzo okazałych palm, dzieci, ale też dorośli, malują pisanki, robią szydełkiem filigranowe koszyczki na święconkę, bukiety z bibuły, kierce, które niegdyś kurpianki wieszały u sufitu jako ozdobę chałupy wysprzątanej już na święta.


Oczywiście – nie zabraknie wycinanek kurpiowskich oraz wyrobów kowalstwa artystycznego. Po raz pierwszy tegoroczny konkurs poprzedziły warsztaty rękodzielnicze, prowadzone przez doświadczone folklorystki: Teresę Pardo z Łomży, Zofię Trzcińską z Nowej Rudy i Zofię Niedźwiedzką ze wsi Baba. Dzieci uczyły się zwijania palm wielkanocnych, układania bukietów z kolorowej krepiny oraz komponowania kierców z grochu i słomy. Warunkiem podstawowym dopuszczenia prac do udziału w konkursie Rozmaitości Wielkanocne jest używanie do produkcji tradycyjnych wyrobów ekologicznego surowca. Laureatów poznamy jutro w Zbójnej.
210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę