Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Masz drób? to się zgłoś!

Wojewoda podlaski Jan Dobrzyński nakazał powszechny spis ptactwa. Zgodnie z najnowszym jego rozporządzeniem właściciele i posiadacze drobiu to jest kur, kaczek, gęsi, indyków, przepiórek, perlic, strusi oraz innych bezgrzebieniowców, gołębi bażantów i kuropatw, zobowiązani są do zgłoszenia posiadanego drobiu w urzędzie gminy właściwym ze względu na miejsce przebywania ptaków. Kto ptaków nie poda podlega karze... Spis ptactwa ma związek z możliwością dotarcia do nas ptasiej grypy.

Ptaki zgłosić trzeba w terminie 7 dni od dnia wejścia w życie niniejszego rozporządzenia czy licząc od dziś. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i adres właściciela lub posiadacza, miejsce przebywania drobiu, rodzaj i ilość drobiu, a także sposób zabezpieczenia przed dostępem innych ptaków i gryzoni.
Na podstawie tych zgłoszeń gminy musza sporządzić wykazy właścicieli i posiadaczy drobiu w podziale na sołectwa, wsie, dzielnice czy części miast. Te wykazy w razie potrzeby maja być przekazane powiatowym lekarzom weterynarii.

Zgodnie z zapisem w rozporządzenieu wojewody kto nie wypełni ciążącego na nim obowiązku zgłoszenia w gminie posiadanego drobiu podlega "karze grzywny wymierzanej na zasadach i trybie określonym w kodeksie wykroczeń i w kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia".
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę