Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Nieprawidłowości w Urzędzie Marszałkowskim.

Około 50 tysięcy złotych wróci do kasy Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. To pieniądze, jakie marszałek Janusz Krzyżewski przyznał czterem członkom Zarządu Województwa. Zrobił to niezgodnie z prawem - wykryła podczas kontroli Regionalna Izba Obrachunkowa. Jak tłumaczy Janusz Krzyżewski - nie wiedział, że członkowie Zarządu nie mogą dostawać nagród, choć zakaz ten obowiązuje od pięciu lat.

Nie zamierza jednak unikać odpowiedzialności i będzie prosić nagrodzonych o zwrot pieniędzy. Karol Tylenda dostał brutto ponad 22 tysiące złotych, Krzysztof Tołwiński - 18 tysięcy, a Jan Kamiński i Jan Syczewski - po 6 tysięcy. Wszyscy zadeklarowali, że pieniądze zwrócą. Raport Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku po kontroli w Urzędzie Marszałkowskim ma 17 zaleceń. Oprócz - nagród - to m.in. nieprawidłowości przy rozliczaniu kosztów zagranicznych podróży służbowych, przy rozbudowie siedziby urzędu, czy korzystania ze służbowych samochodów. Urząd Marszałkowski od niektórych zaleceń RIO się odwołał i ostatecznie o nieprawidłowościach będzie można mówić dopiero za miesiąc.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę