Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Magnesom neodymowym ŁSM mówi stanowcze nie!

Główne zdjęcie
fot. ŁSM

Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa coraz skuteczniej walczy ze złodziejami wody. Dotychczas najtrudniej można było wykryć kradzieże przy użyciu magnesów neodymowych, które zakłócały wskazania domowych wodomierzy. Teraz taki sposób kradzieży ma być już łatwy do ujawnienia dzięki specjalnym przylepianym na liczniki naklejkom.

Taki wskaźnik wraz z plombą zabezpieczającą przed odklejeniem wskaźnika jest łatwym i co najważniejsze tanim sposobem wykrycia manipulacji wskazaniami wodomierzy. W komunikacie opublikowanym na swojej stronie internetowej władze spółdzielni przestrzegają, że „montowane elementy magnetoczułe są integralną częścią wodomierza, zatem ich celowe naruszenie skutkuje sankcjami zawartymi w aneksie nr 2 do regulaminu rozliczeń kosztów gospodarki zasobami mieszkaniowymi i ustalania opłat za użytkowanie lokali w ŁSM.” Kara ta jest zaś dotkliwa i w zależności od ilości zameldowanych w mieszkaniu osób może sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych.

Przylepianie naklejek na wodomierze w mieszkaniach ŁSM rozpoczęto na początku marca. Dziś wskaźniki są już na licznikach w kilkudziesięciu blokach i będą montowane w następnych.

Równolegle z montażem wskaźników ŁSM przeprowadza kontrole wodomierzy za pomocą przenośnego wskaźnika elektronicznego - produktu firmy Energopomiar-Elektryka. Wskaźnik ten pozwala – jak podkreśla administracja spółdzielni - „w prosty i niezawodny sposób na stwierdzenie próby ingerencji we wskazanie licznika poprzez oddziaływanie na wodomierz polem magnetycznym”.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę