Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Zbudujemy campus, stadion i m.in. ok. 80 km dróg...

Zaliczanie Łomży do „ściany wschodniej” do tej pory nie przysparzało niczego dobrego... Teraz może się to zmienić dzięki unijnym pieniądzom dla pięciu najbiedniejszych województw Polski wschodniej. Z miasta i regionu łomżyńskiego do realizacji w ramach tego programu zgłoszono inwestycje na łączną kwotę ponad 370 mln zł.

Celem Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej jest podniesienie konkurencyjności gospodarczej i społecznej, województw Polski wschodniej tj. lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko – mazurskiego, w układzie krajowym i europejskim oraz zwiększenie ich spójności terytorialnej w wymiarze ponadregionalnym. Pieniądze na realizację tego programu pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pula środków przeznaczonych na ten cel obejmuje kwotę ok. 2,2 mld euro, w tym ok. 880 mln euro specjalnych środków przeznaczonych decyzją Rady Europejskiej dla najbiedniejszych regionów Unii Europejskiej.

W województwie podlaskim zgłoszono łącznie 47 projektów, które spełniają kryteria programu Polska Wschodnia. W tej grupie jest 9 które dotyczą Łomży i najbliższej okolicy:
  1.) Budowa campusu i hali sportowej dla Państwowej Wyższej Szkoły informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży – koszt przedsięwzięcia 35 mln zł, (realizacja lata 2008-13)
  2.) Budowa parku naukowo-technologicznego dla Podregionu Łomżyńskiego - 20 mln zł, (2008-10)
  3.) Modernizacja Hali Targowej na potrzeby Podregionu Łomżyńskiego - 15 mln zł, (2009-13)
  4.) Modernizacja stadionu miejskiego – 21,5 mln zł, (2006-2008)
  5.) (projekt zgłoszony przez Wyższą Szkołę Agrobiznesu w Łomży) Regionalne Centrum nowych technik na rzecz obszarów wiejskich Inkubator nowych technologii na rzecz obszarów wiejskich oraz (trzy) Instytuty badawczo wdrożeniowe – 35,5 mln zł, (2007-12)
  6.) przebudowa drogi wojewódzkiej Łomża – Myszyniec na odcinku od Nowogrodu do granicy woj. podlaskiego – 31,75 mln zł, (2008-9)
  7.) przebudowa drogi wojewódzkiej Łomża – Ostrów Mazowiecka na odcinku Śniadowo do granicy woj. podlaskiego – 19,13 mln zł, (2007-8)
  8.) przebudowa trzech odcinków dróg wojewódzkich w okolicach Nowogrodu - 27,35 mln zł, (2007-8)
  9.) przebudowa drogi wojewódzkiej Piątnica – Przytuły – Osowiec – 166,95 mln zł, (2007-10)
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę