Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomżyńska lekarka operowała po pijanemu - stwierdził biegły

Wanda P.- chirurg z łomżyńskiego szpitala operowała w listopadzie pod wpływem alkoholu - tak stwierdził powołany przez prokuraturę biegły. Przypomnijmy, że 69-letni mężczyzna zmarł niedługo po operacji. Policję do szpitala wezwała rodzina pacjenta, gdy wyczuła od operującej chirurg zapach alkoholu. Lekarka stwierdziła, że to wpływ leku uspokajającego, nie zgodziła się jednak na badanie krwi. Prokuratorowi udało się ją przesłuchać dopiero po kilkunastu godzinach - nie przyznała się wówczas do zarzucanych czynów, zaś badanie krwi nie wykazało w niej obecności alkoholu. Biegły ze Szczecina stwierdził jednak, że wyniki wskazują na to, że w czasie operacji Wanda P. była pod wpływem alkoholu; teraz kolejni biegli pomogą prokuratorowi ustalić czy miało to wpływ na jej postępowanie wobec pacjenta.


Jeśli stwiedzony zostanie związek przyczynowo-skutkowy zarzut narażenia życia pacjenta może zostać zmieniony na nieumyślne spowodowanie śmierci. Wandzie P. grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę